| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-4A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 4A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-4A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-4A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 4A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-4A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-4A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-4A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-4A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-4A.
| BFC246755123 | 0.012µF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial 0.492" L x 0.177" W (12.50mm x 4.50mm) | BFC246755123.pdf | |
| 1N6066A | TVS DIODE 110VWM 182VC DO13 | 1N6066A.pdf | |
| RCA40DTKH | CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD | RCA40DTKH.pdf | |
| 1537R-51K | 33µH Unshielded Molded Inductor 185mA 3 Ohm Max Axial | 1537R-51K.pdf | |
| XCR3064XL-10CSG48I | IC CPLD 64MC 9.1NS 48CSP | XCR3064XL-10CSG48I.pdf | |
| XPEAMB-L1-0000-00502 | LED Lighting Color XLamp® XP-E Amber 588nm (585nm ~ 590nm) 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPEAMB-L1-0000-00502.pdf | |
| AT0603DRE0724K3L | RES SMD 24.3KOHM 0.5% 1/10W 0603 | AT0603DRE0724K3L.pdf | |
| ASM31DTAS-S189 | CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD | ASM31DTAS-S189.pdf | |
| 1803870000 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Screw Gold | 1803870000.pdf | |
| PS-5SD-S4TS1-1 | 5 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PS-5SD-S4TS1-1.pdf | |
| EL1M032G00 | 3 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | EL1M032G00.pdf | |
| PHP00805H82R5BBT1 | RES SMD 82.5 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H82R5BBT1.pdf | |
| CMF20470R00JNEA | RES 470 OHM 1W 5% AXIAL | CMF20470R00JNEA.pdf |