| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-3.5A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 3.5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-3.5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-3.5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 3.5A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-3.5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-3.5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-3.5A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-3.5A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-3.5A.
| GSOT24C-HG3-18 | TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23 | GSOT24C-HG3-18.pdf | |
| MSMLG54CAE3 | TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AB | MSMLG54CAE3.pdf | |
| 416F27135ATR | 27.12MHz ±30ppm Crystal 6pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F27135ATR.pdf | |
| DSC1122AI2-150.0000T | 150MHz LVPECL MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 58mA Enable/Disable | DSC1122AI2-150.0000T.pdf | |
| 1N5936CE3/TR13 | Zener Diode 30V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5936CE3/TR13.pdf | |
| PCA9554ABS3,118 | I/O Expander 8 I²C, SMBus 400kHz 16-HVQFN (3x3) | PCA9554ABS3,118.pdf | |
| EL2480CSZ-T13 | Current Feedback Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | EL2480CSZ-T13.pdf | |
| MIC69302WU | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 0.5 V ~ 5 V 3A TO-263-5 | MIC69302WU.pdf | |
| V300A28C400BF | CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W | V300A28C400BF.pdf | |
| VI-2NP-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VI-2NP-MY-B1.pdf | |
| GPC55FG | AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-15V 55W | GPC55FG.pdf | |
| ERA-2ARC3320X | RES SMD 332 OHM 0.25% 1/16W 0402 | ERA-2ARC3320X.pdf | |
| PT00SP-22-55S | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | PT00SP-22-55S.pdf | |
| TNPW1206392RBEEN | RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW1206392RBEEN.pdf | |
| RNF18DTE48K7 | RES 48.7K OHM 1/8W .5% AXIAL | RNF18DTE48K7.pdf |