| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-0.8A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM .8A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-0.8A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-0.8A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 800mA | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-0.8A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-0.8A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-0.8A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-0.8A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-0.8A.
| DSC1030BI1-066.6666T | 66.6666MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3V 4mA (Typ) Standby (Power Down) | DSC1030BI1-066.6666T.pdf | |
| DC1390R-395K | 3.9mH Unshielded Inductor 1.68A 845 mOhm Max Radial | DC1390R-395K.pdf | |
| XC4044XL-2HQ160I | IC FPGA 129 I/O 160HQFP | XC4044XL-2HQ160I.pdf | |
| MAX4363EUP-T | 2/2 Transceiver Half DSL 20-TSSOP | MAX4363EUP-T.pdf | |
| NLVVHC1GT125DF1G | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output SC-70 | NLVVHC1GT125DF1G.pdf | |
| M68TC08MR24FU64E | Freescale EVAL Boards - Target Head Adapter | M68TC08MR24FU64E.pdf | |
| BACC63BP22H12S7 | 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BP22H12S7.pdf | |
| 97-3108A20-17PX-940 | AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG | 97-3108A20-17PX-940.pdf | |
| AFD54-20-16PZ-6139 | 16 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | AFD54-20-16PZ-6139.pdf | |
| 316-87-116-41-013101 | 16 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 316-87-116-41-013101.pdf | |
| 0039039242 | 24 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.165" (4.20mm) | 0039039242.pdf | |
| PV2-38RX-XY | Ring Terminal Connector 3/8 Stud D-Shaped 2 AWG Crimp | PV2-38RX-XY.pdf |