| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-0.6A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 6A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-0.6A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-0.6A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 600mA | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-0.6A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-0.6A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-0.6A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-0.6A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-0.6A.
| VJ0402D4R3BXCAJ | 4.3pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D4R3BXCAJ.pdf | |
| BFC247029563 | 0.056µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) | BFC247029563.pdf | |
| GBM31DRMN-S288 | CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND | GBM31DRMN-S288.pdf | |
| FN0810016 | 8.192MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 15mA Enable/Disable | FN0810016.pdf | |
| R5S72630P200FP | SH2A-FPU SuperH® SH7200 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz ROMless 240-QFP (32x32) | R5S72630P200FP.pdf | |
| BQ51050BYFPT | Wireless Power Receiver PMIC 28-DSBGA | BQ51050BYFPT.pdf | |
| ADP7159ARDZ-01-R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 1.8 V 2A 8-SOIC Exposed Pad | ADP7159ARDZ-01-R7.pdf | |
| 5988920302F | Red, Green, Blue (RGB) 625nm Red-Orange, 525nm Green, 470nm Blue LED Indication - Discrete 2V Red-Orange, 3.2V Green, 3.2V Blue 1210 (3225 Metric) | 5988920302F.pdf | |
| TMDSKSP5912-M | OMAP5912 Mistral Kickstart Program OMAP™ DSP Embedded Evaluation Board | TMDSKSP5912-M.pdf | |
| MS3116E20-41S | 41 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | MS3116E20-41S.pdf | |
| TX58AB00-2006 | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 1 1/8-18 UNEF-2B 20 | TX58AB00-2006.pdf | |
| 1-644749-7 | 17 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin | 1-644749-7.pdf |