| Manufacturer Part Number: | 2-5000-P10-H-4A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5000-P10-H-4A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5000-P10-H-4A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-5000 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 4A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5000-P10-H-4A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5000-P10-H-4A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-5000-P10-H-4A is new and unused, you can buy 2-5000-P10-H-4A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5000-P10-H-4A.
| C0805C562K3RACTU | 5600pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C562K3RACTU.pdf | |
| LLR185C70G105ME01L | 1µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0306 (0816 Metric) 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) | LLR185C70G105ME01L.pdf | |
| M39003/01-6052/TR | 22µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 15V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-6052/TR.pdf | |
| V460LU20AP | VARISTOR 715V 4.5KA DISC 14MM | V460LU20AP.pdf | |
| SIT3809AC-2-28NH | 80MHz ~ 220MHz LVCMOS, LVTTL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.8V 36mA | SIT3809AC-2-28NH.pdf | |
| CC-WMX-LD79-QTC | CONNECTCORE | CC-WMX-LD79-QTC.pdf | |
| CYG2001 | Telecom IC Data Access Arrangement (DAA) 18-DIP | CYG2001.pdf | |
| SA5534ADG4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | SA5534ADG4.pdf | |
| DP4RSB60E20B8 | Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | DP4RSB60E20B8.pdf | |
| 3380-4PG-521 | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | 3380-4PG-521.pdf | |
| CTVP00RQF-23-6SD-LC | TV 6C 6#8(QUAD) SKT RECP | CTVP00RQF-23-6SD-LC.pdf | |
| CN0966A18A31S8-000 | 26500 31C 31#20 S PLUG AN LC | CN0966A18A31S8-000.pdf | |
| PHP00805H2102BST1 | RES SMD 21K OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H2102BST1.pdf | |
| TNPW2010390KBEEY | RES SMD 390K OHM 0.1% 0.4W 2010 | TNPW2010390KBEEY.pdf | |
| CMF5017R800FKRE | RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL | CMF5017R800FKRE.pdf |