| Manufacturer Part Number: | 2-5000-P10-6A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 6A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5000-P10-6A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5000-P10-6A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-5000 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 6A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5000-P10-6A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5000-P10-6A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-5000-P10-6A is new and unused, you can buy 2-5000-P10-6A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5000-P10-6A.
| BFC237265273 | 0.027µF Film Capacitor 250V 630V Polyester, Metallized Radial 0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm) | BFC237265273.pdf | |
| 0313.750H | FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG | 0313.750H.pdf | |
| 9250-472 | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 380mA 550 mOhm Max Axial | 9250-472.pdf | |
| MC74AC11DG | AND Gate IC 3 Channel 14-SOIC | MC74AC11DG.pdf | |
| PF48F4000P0ZTQ0A | IC FLASH 256MBIT 100NS 88SCSP | PF48F4000P0ZTQ0A.pdf | |
| V72C48M150BF3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | V72C48M150BF3.pdf | |
| UTL1103G1S20AWG | 4 (3 + PE) Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets and Male Pins Crimp Gold | UTL1103G1S20AWG.pdf | |
| DCMME8W8SF | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub, Combo Connector 8 (Coax or Power) Position | DCMME8W8SF.pdf | |
| 0878311410 | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 0878311410.pdf | |
| TSW-104-06-T-D | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | TSW-104-06-T-D.pdf | |
| 1615030000 | 48 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | 1615030000.pdf | |
| RG2012P-3832-D-T5 | RES SMD 38.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012P-3832-D-T5.pdf |