| Manufacturer Part Number: | 2-5000-P10-20A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5000-P10-20A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5000-P10-20A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-5000 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 20A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5000-P10-20A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5000-P10-20A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-5000-P10-20A is new and unused, you can buy 2-5000-P10-20A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5000-P10-20A.
| 16YXH6800MEFCGC16X40 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXH6800MEFCGC16X40.pdf | |
| SMF9V0A-HE3-18 | TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO-219AB | SMF9V0A-HE3-18.pdf | |
| PM1210-R18J | 180nH Unshielded Inductor 450mA 280 mOhm Max 1210 (3225 Metric) | PM1210-R18J.pdf | |
| 8N4SV76AC-0013CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0013CDI8.pdf | |
| PIC18F44J10-I/PT | PIC PIC® 18J Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC18F44J10-I/PT.pdf | |
| DSPIC33EP32GS202T-E/SS | dsPIC Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 32KB (32K x 8) FLASH 28-SSOP | DSPIC33EP32GS202T-E/SS.pdf | |
| TRSF3232IDBG4 | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SSOP | TRSF3232IDBG4.pdf | |
| VI-BTV-CX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W | VI-BTV-CX-F4.pdf | |
| DS16EV51-AEVKC | DS16EV5110A - Video, Cable Extender Evaluation Board | DS16EV51-AEVKC.pdf | |
| SJT06RT-16-26PC(023) | 26 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | SJT06RT-16-26PC(023).pdf | |
| L77SDAH15S | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup | L77SDAH15S.pdf | |
| 5051521400 | 20WB RETAINER 14CKT | 5051521400.pdf | |
| HL06009000J0G | 6 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal and Vertical with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole, Kinked Pin | HL06009000J0G.pdf |