| Manufacturer Part Number: | 2-5000-P10-2.5A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5000-P10-2.5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5000-P10-2.5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-5000 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 2.5A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5000-P10-2.5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5000-P10-2.5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-5000-P10-2.5A is new and unused, you can buy 2-5000-P10-2.5A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5000-P10-2.5A.
| 0801 000 T2H0 560 JLF | 56pF Ceramic Capacitor T2H | 0801 000 T2H0 560 JLF.pdf | |
| SMF40A-T13 | TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123F | SMF40A-T13.pdf | |
| P4SMA39CA-M3/5A | TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO-214A | P4SMA39CA-M3/5A.pdf | |
| ISC1210ER15NK | 15nH Shielded Wirewound Inductor 720mA 120 mOhm Max 1210 (3225 Metric) | ISC1210ER15NK.pdf | |
| LP2982IM5-3.3/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 50mA SOT-23-5 | LP2982IM5-3.3/NOPB.pdf | |
| XMLHVW-Q0-0000-0000LT353 | LED Lighting Xlamp® XM-L HVW White, Cool 6000K 46V 44mA 110° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XMLHVW-Q0-0000-0000LT353.pdf | |
| ELM 4-775 | LED MT SR VERT X 0.775" 3MM 2LD | ELM 4-775.pdf | |
| R0.5S12-2415/P | 0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE | R0.5S12-2415/P.pdf | |
| GSA32DTAS | CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD | GSA32DTAS.pdf | |
| AIT2-22-8SS | ER 2C 2#12 SKT RECP | AIT2-22-8SS.pdf | |
| TV06DT-19-88PA | 88 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06DT-19-88PA.pdf | |
| KJB6T13W8HN | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KJB6T13W8HN.pdf | |
| RT0402BRE0730R9L | RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 | RT0402BRE0730R9L.pdf |