| Manufacturer Part Number: | 2-5000-P10-15A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5000-P10-15A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5000-P10-15A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-5000 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 15A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5000-P10-15A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5000-P10-15A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-5000-P10-15A is new and unused, you can buy 2-5000-P10-15A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5000-P10-15A.
| C0805C221K8RACTU | 220pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C221K8RACTU.pdf | |
| M39003/01-5474 | 0.47µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-5474.pdf | |
| DIN-032CPA-SR1-KR | CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD | DIN-032CPA-SR1-KR.pdf | |
| RBC22DRYN | CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD | RBC22DRYN.pdf | |
| BZX84-B4V3/LF1R | Zener Diode 4.3V 250mW ±2% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-B4V3/LF1R.pdf | |
| 74ABT2541CSCX | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | 74ABT2541CSCX.pdf | |
| TLC5951RHAR | LED Driver IC 24 Output Linear Shift Register 40mA 40-VQFN (6x6) | TLC5951RHAR.pdf | |
| UC37136M | IC HIGH/LOW SIDE SWITCH 16SSOP | UC37136M.pdf | |
| VI-24N-EU-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W | VI-24N-EU-F4.pdf | |
| A-CR-03BMMA-L180-WP | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | A-CR-03BMMA-L180-WP.pdf | |
| 0386608605 | 5 Circuit 0.500" (12.70mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0386608605.pdf | |
| M55342H12B53E6PT5 | RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603 | M55342H12B53E6PT5.pdf |