| Manufacturer Part Number: | 2-5000-K10-20A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5000-K10-20A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5000-K10-20A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-5000 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 20A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5000-K10-20A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5000-K10-20A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-5000-K10-20A is new and unused, you can buy 2-5000-K10-20A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5000-K10-20A.
| GBC50DCMT | CONN EDGECARD 100POS .100" WW | GBC50DCMT.pdf | |
| 416F27113IDR | 27.12MHz ±10ppm Crystal 18pF 200 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F27113IDR.pdf | |
| SPM4015T-3R3M-CA | 3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 2.3A 128 mOhm Max Nonstandard | SPM4015T-3R3M-CA.pdf | |
| DS1845E-100+T&R | Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 14-TSSOP | DS1845E-100+T&R.pdf | |
| S-13R1C26-M5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 150mA SOT-23-5 | S-13R1C26-M5T1U3.pdf | |
| 3590S-4-502L | 5k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 10 Turn Wirewound 2W Solder Lug | 3590S-4-502L.pdf | |
| PSAC05A-050L6M | 5V 5W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | PSAC05A-050L6M.pdf | |
| MCT06030C8872FP500 | RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0603 | MCT06030C8872FP500.pdf | |
| BACC63BP22H55SN | 55 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BP22H55SN.pdf | |
| 09661525613 | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | 09661525613.pdf | |
| YN30015000J0G | 10 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | YN30015000J0G.pdf | |
| CRCW080547K0FKTC | RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW080547K0FKTC.pdf |