| Manufacturer Part Number: | 2-5-4032W |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Tape |
| Available Quantity: | 9012 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TAPE URETHANE FOAM 2" X 5YD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-5-4032W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-5-4032W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| MSDS Material Safety Datasheet | 400x, 401x, 4026, 4032, 405x, 4085, 41xx MSDS | |
| Featured Product | 3M Custom Die Cuts Tape by Usage Type Guide | |
| Online Catalog | 3M Custom Die Cuts | |
| Category | Tapes, Adhesives | |
| Family | Tape | |
| Manufacturer | 3M (TC) | |
| Series | 4032 | |
| Packaging | Roll | |
| Part Status | Active | |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided | |
| Adhesive | Acrylic, 100 | |
| Backing, Carrier | Polyurethane Foam | |
| Thickness | 0.031" (31 mils, 0.787mm) 1/32" | |
| Thickness - Adhesive | - | |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | - | |
| Width | 2.00" (50.80mm) | |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds | |
| Color | Natural | |
| Usage | Holding, Joining, Mounting | |
| Temperature Range | 70 ~ 100°F (21 ~ 38°C) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-5-4032W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-5-4032W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of 3M all series components. The condition of 2-5-4032W is new and unused, you can buy 2-5-4032W 3M with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-5-4032W.
| TIM106M015P0Y | 10µF Molded Tantalum Capacitors 15V Radial 0.325" L x 0.170" W (8.26mm x 4.32mm) | TIM106M015P0Y.pdf | |
| 4MA150000Z4BACTGI8 | 150MHz LVDS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.5V 100mA (Typ) Enable/Disable | 4MA150000Z4BACTGI8.pdf | |
| BK1005LL470-T | 47 Ohm Impedance Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) Surface Mount 350mA 1 Lines 330 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | BK1005LL470-T.pdf | |
| 74437349220 | 22µH Shielded Wirewound Inductor 2.1A 170 mOhm Max Nonstandard | 74437349220.pdf | |
| DC780R-225K | 2.2mH Unshielded Wirewound Inductor 800mA 1.54 Ohm Max Radial | DC780R-225K.pdf | |
| TMS320C6416TBCLZ1 | IC DSP FIXED-POINT 532FCCSP | TMS320C6416TBCLZ1.pdf | |
| GCB106DHRT-S621 | CONN EDGECARD 212POS .050 EXTEND | GCB106DHRT-S621.pdf | |
| CA3102E12SA10P8BF80 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CA3102E12SA10P8BF80.pdf | |
| 2M801-009-02ZNU10-5PA | M801 5C 5#16 PIN RECP OM | 2M801-009-02ZNU10-5PA.pdf | |
| D38999/20FF35BB | 66 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange Shielded | D38999/20FF35BB.pdf | |
| 78554-110HLF | 10 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 78554-110HLF.pdf | |
| 310-87-127-01-754101 | 27 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 310-87-127-01-754101.pdf | |
| RT1206CRD0712KL | RES SMD 12K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD0712KL.pdf |