| Manufacturer Part Number: | 1N3322A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 25V 50W ±10% Chassis, Stud Mount DO-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1N3322A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1N3322A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 25V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 50W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2.7 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 18.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 10A | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount | |
| Package / Case | DO-203AB, DO-5, Stud | |
| Supplier Device Package | DO-5 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1N3322A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1N3322A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of 1N3322A is new and unused, you can buy 1N3322A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1N3322A.
| SR155C103JAR | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR155C103JAR.pdf | |
| T525D477M004ATE025 | 470µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 25 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T525D477M004ATE025.pdf | |
| 307-064-524-201 | LO P GREEN CARD EDGE .156X.200 | 307-064-524-201.pdf | |
| ABM10DTAD-S189 | CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD | ABM10DTAD-S189.pdf | |
| S3BR2F | BRIDGE RECT 2A 200V PCB | S3BR2F.pdf | |
| BC33716BU | TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 | BC33716BU.pdf | |
| S25FL128SAGBHBA03 | IC FLASH 128MBIT SPI CMOS 24BGA | S25FL128SAGBHBA03.pdf | |
| SSL-LX3054LYD | Yellow LED Indication - Discrete 2.1V Radial | SSL-LX3054LYD.pdf | |
| TL1L4-LW1,L | LED Lighting LETERAS™ White, Warm 3000K 2.8V 350mA 120° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | TL1L4-LW1,L.pdf | |
| V72B15T250BS | CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W | V72B15T250BS.pdf | |
| VE-J6V-MY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VE-J6V-MY-F4.pdf | |
| LFS-42-5 | AC/DC CONVERTER 5V 150W | LFS-42-5.pdf | |
| ABC70DTAZ-S273 | CONN EDGECARD 140POS .100" | ABC70DTAZ-S273.pdf | |
| GTC08G-32-1S | 5 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | GTC08G-32-1S.pdf | |
| YC324-FK-07174KL | RES ARRAY 4 RES 174K OHM 2012 | YC324-FK-07174KL.pdf |