| Manufacturer Part Number: | 195D476X0010Z2W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2910 (7227 Metric) 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 195D476X0010Z2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-195D476X0010Z2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTAMOUNT® 195D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 47µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage - Rated | 10V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Conformal Coated | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2910 (7227 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.114" (2.90mm) | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | Z | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 195D476X0010Z2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
195D476X0010Z2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 195D476X0010Z2W is new and unused, you can buy 195D476X0010Z2W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 195D476X0010Z2W.
| RBM08DRMH-S288 | CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND | RBM08DRMH-S288.pdf | |
| ASTMHTD-50.000MHZ-AK-E | 50MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTD-50.000MHZ-AK-E.pdf | |
| AST3TQ-T-26.000MHZ-50-C-T5 | 26MHz LVCMOS TCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 7mA | AST3TQ-T-26.000MHZ-50-C-T5.pdf | |
| BZX79-B75,143 | Zener Diode 75V 400mW ±2% Through Hole ALF2 | BZX79-B75,143.pdf | |
| 74479887247A | 4.7µH Shielded Multilayer Inductor 1A 230 mOhm 1008 (2520 Metric) | 74479887247A.pdf | |
| 8N4Q001KG-0142CDI | Clock Oscillator IC 120MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-0142CDI.pdf | |
| MAX11635EEE+T | 12 Bit Analog to Digital Converter 2, 4 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX11635EEE+T.pdf | |
| S-1131B41UC-N5ATFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.1V 300mA SOT-89-5 | S-1131B41UC-N5ATFG.pdf | |
| 50739101435600F | Panel Indicator | 50739101435600F.pdf | |
| IMP8-3E-4LL0-00-A | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP8-3E-4LL0-00-A.pdf | |
| PFP-S | Spacer Din Rail Track | PFP-S.pdf | |
| HSA5330RF | RES CHAS MNT 330 OHM 1% 10W | HSA5330RF.pdf | |
| AIT1G10SL-3SST | ER 3C 3#16S SKT RECP | AIT1G10SL-3SST.pdf |