| Manufacturer Part Number: | 195D106X0035Z2W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2910 (7227 Metric) 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 195D106X0035Z2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-195D106X0035Z2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTAMOUNT® 195D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 10µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage - Rated | 35V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Conformal Coated | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2910 (7227 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.114" (2.90mm) | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | Z | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 195D106X0035Z2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
195D106X0035Z2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 195D106X0035Z2W is new and unused, you can buy 195D106X0035Z2W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 195D106X0035Z2W.
| SMDJ110CA-T7 | TVS DIODE 110VWM 177VC 214AB | SMDJ110CA-T7.pdf | |
| EBC22DKJT | CONN EDGECARD 44POS .100" | EBC22DKJT.pdf | |
| SKY16601-555LF | RF Diode PIN - Single 45V 1.5A 1W 2-MLP (2.5x2.5) | SKY16601-555LF.pdf | |
| MAX3071EAPA+ | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-PDIP | MAX3071EAPA+.pdf | |
| SN74BCT2244DWR | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74BCT2244DWR.pdf | |
| VI-B24-EY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VI-B24-EY-F2.pdf | |
| V300B3V3H100BS | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W | V300B3V3H100BS.pdf | |
| ERJ-2RKF2552X | RES SMD 25.5K OHM 1% 1/10W 0402 | ERJ-2RKF2552X.pdf | |
| AT0402BRE0712K4L | RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 | AT0402BRE0712K4L.pdf | |
| ABB10DHBD | CONN EDGECARD 20POS R/A .050 SLD | ABB10DHBD.pdf | |
| JTPQ00RT-10-5S | JT 5C 5#20 SKT RECP | JTPQ00RT-10-5S.pdf | |
| TM2REA-1204(50) | Jack Modular Connector 6p2c (RJ11) 90° Angle (Right) Unshielded | TM2REA-1204(50).pdf | |
| 9T12062A3920BBHFT | RES SMD 392 OHM 0.1% 1/8W 1206 | 9T12062A3920BBHFT.pdf | |
| 766143184GPTR7 | RES ARRAY 7 RES 180K OHM 14SOIC | 766143184GPTR7.pdf | |
| RN60C2801FRE6 | RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C2801FRE6.pdf |