| Manufacturer Part Number: | 195D105X9050X2W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V 2910 (7227 Metric) 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 195D105X9050X2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-195D105X9050X2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTAMOUNT® 195D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 1µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Conformal Coated | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2910 (7227 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.061" (1.55mm) | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | X | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 195D105X9050X2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
195D105X9050X2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 195D105X9050X2W is new and unused, you can buy 195D105X9050X2W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 195D105X9050X2W.
| 70227-111LF | METRAL 4RX1M RA RCP STB | 70227-111LF.pdf | |
| S1210-182G | 1.8µH Shielded Inductor 498mA 650 mOhm Max 1210 (3225 Metric) | S1210-182G.pdf | |
| 74LVC2G32RA3-7 | OR Gate IC 2 Channel X2-DFN1210-8 | 74LVC2G32RA3-7.pdf | |
| CNX_D_F_4_6_06 | 5MM TRI-LEAD CABLE ASSY | CNX_D_F_4_6_06.pdf | |
| R1D12-1515/P | CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT | R1D12-1515/P.pdf | |
| SMI36-9-V-P6R | 9V 36W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade Input | SMI36-9-V-P6R.pdf | |
| MKS2PN AC50 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 50VAC Coil Socketable | MKS2PN AC50.pdf | |
| ERJ-PA3F5232V | RES SMD 52.3K OHM 1% 1/4W 0603 | ERJ-PA3F5232V.pdf | |
| AT0603DRE071K65L | RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 | AT0603DRE071K65L.pdf | |
| RT0603DRD07324RL | RES SMD 324 OHM 0.5% 1/10W 0603 | RT0603DRD07324RL.pdf | |
| AMM25DSMH | CONN EDGECARD 50POS .156" | AMM25DSMH.pdf | |
| CA3102E14S-6PF80A176 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CA3102E14S-6PF80A176.pdf | |
| CTV07RQF-25-46PA-LC | TV 46C MIXED(QUAD) PIN RECP | CTV07RQF-25-46PA-LC.pdf | |
| 1841872 | 3 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.787" (20.00mm) Through Hole | 1841872.pdf |