| Manufacturer Part Number: | 1945R-12K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Molded Inductor 430mA 1.6 Ohm Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1945R-12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1945R-12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1945R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 430mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 Ohm | |
| Q @ Freq | 75 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 32MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1945R-12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1945R-12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1945R-12K is new and unused, you can buy 1945R-12K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1945R-12K.
| MALREKV00KG310NG0K | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00KG310NG0K.pdf | |
| E81D800VNN562AA50T | CAP ALUM 5600UF 80V RADIAL | E81D800VNN562AA50T.pdf | |
| VJ0805D110JLBAJ | 11pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D110JLBAJ.pdf | |
| SMC12.7474J100B31TR24 | 0.47µF Film Capacitor 63V 100V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized Nonstandard 0.500" L x 0.453" W (12.70mm x 11.50mm) | SMC12.7474J100B31TR24.pdf | |
| 125PSB152K4R | 1.2µF Film Capacitor 650V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm) | 125PSB152K4R.pdf | |
| HKQ0603U1N3C-T | 1.3nH Unshielded Multilayer Inductor 760mA 90 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | HKQ0603U1N3C-T.pdf | |
| FUSB300CUCX | USB Controller USB 3.1 USB Interface 9-WLCSP (1.21 x 1.22) | FUSB300CUCX.pdf | |
| 74FCT162511CTPAG8 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 16 Bit per Element Push-Pull Output 56-TSSOP | 74FCT162511CTPAG8.pdf | |
| ATM90E26-YU-R | IC ENERGY METER 1.8V/3V 28SSOP | ATM90E26-YU-R.pdf | |
| PRPC029SFAN-RC | 29 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PRPC029SFAN-RC.pdf | |
| 825414-5 | 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black | 825414-5.pdf | |
| TNPW2010301RBEEY | RES SMD 301 OHM 0.1% 0.4W 2010 | TNPW2010301RBEEY.pdf | |
| RN60D2000FRSL | RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D2000FRSL.pdf |