| Manufacturer Part Number: | 1945-12K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Molded Inductor 430mA 1.6 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1945-12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1945-12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1945 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 430mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 75 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 32MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.181" Dia x 0.434" L (11.01mm x 4.59mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1945-12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1945-12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1945-12K is new and unused, you can buy 1945-12K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1945-12K.
| MCP4901-E/SN | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | MCP4901-E/SN.pdf | |
| SN74LS674DWG4 | IC SHIFT REGISTER SGL 16B 24SOIC | SN74LS674DWG4.pdf | |
| VI-B44-EX | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VI-B44-EX.pdf | |
| MS27466T15B5SC-LC | 5 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS27466T15B5SC-LC.pdf | |
| UT0W0106PH6 | 6 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange Shielded | UT0W0106PH6.pdf | |
| D38999/24WJ43AN | 43 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | D38999/24WJ43AN.pdf | |
| 1673481 | CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 PG16 | 1673481.pdf | |
| 0015911441 | 44 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | 0015911441.pdf | |
| 5-178762-1 | 26 Positions Receptacle Connector Through Hole, Right Angle | 5-178762-1.pdf | |
| 823-22-048-10-001101 | 48 Position Spring Piston Connector Through Hole | 823-22-048-10-001101.pdf | |
| Y1521V0183VV0L | RES ARRAY 4 RES 400 OHM 8SMD | Y1521V0183VV0L.pdf | |
| RN60E3833FRE6 | RES 383K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60E3833FRE6.pdf |