| Manufacturer Part Number: | 1812-821K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820nH Unshielded Inductor 354mA 1.6 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-821K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-821K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 820nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 354mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.6 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 140MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-821K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-821K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-821K is new and unused, you can buy 1812-821K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-821K.
| GCC26DRAS | CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD | GCC26DRAS.pdf | |
| PV14-8FX-C | Blue 8 Stud Spade Terminal Connector Crimp 14-16 AWG | PV14-8FX-C.pdf | |
| SIT8008BC-71-18E-12.28800D | OSC XO 1.8V 12.288MHZ OE | SIT8008BC-71-18E-12.28800D.pdf | |
| MXC9-PW27-VC03 | LED Lighting LUXEON 3535 2D White, Warm 2700K 6.1V 100mA 115° 2-SMD, Flat Lead | MXC9-PW27-VC03.pdf | |
| VI-J3T-EX-S | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W | VI-J3T-EX-S.pdf | |
| H12WD4825PG-10 | RELAY SSR 660VAC/25A DC | H12WD4825PG-10.pdf | |
| ERA-8ARW4871V | RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 | ERA-8ARW4871V.pdf | |
| RCL1225120RJNEG | RES SMD 120 OHM 2W 2512 WIDE | RCL1225120RJNEG.pdf | |
| RT0805FRE0723R7L | RES SMD 23.7 OHM 1% 1/8W 0805 | RT0805FRE0723R7L.pdf | |
| MS3106R14S-2P | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | MS3106R14S-2P.pdf | |
| CTVP00RF-21-121S-S1 | 121 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTVP00RF-21-121S-S1.pdf | |
| KPT06F12-8PDN | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | KPT06F12-8PDN.pdf | |
| TVP00DZ-19-32BB | TV 32C 32#20 SKT RECP | TVP00DZ-19-32BB.pdf | |
| CPF1206B226KE1 | RES SMD 226K OHM 0.1% 1/8W 1206 | CPF1206B226KE1.pdf |