| Manufacturer Part Number: | 1812-681K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Inductor 379mA 1.4 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 379mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 150MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-681K is new and unused, you can buy 1812-681K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-681K.
| PM-5R0V104-R | 100mF Supercap 5V Radial, Can 1000 Hrs @ 60°C | PM-5R0V104-R.pdf | |
| ECA35DCAN | CONN EDGECARD 70POS .125" | ECA35DCAN.pdf | |
| DSC1001DI1-050.0000 | 50MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 7.2mA Standby (Power Down) | DSC1001DI1-050.0000.pdf | |
| 3EZ200D10E3/TR8 | Zener Diode 200V 3W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ200D10E3/TR8.pdf | |
| CD43NP-4R7MC | 4.7µH Unshielded Inductor 1.62A 108.7 mOhm Max Nonstandard | CD43NP-4R7MC.pdf | |
| 8N4QV01KG-0137CDI | VCXO IC 155.52MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0137CDI.pdf | |
| SY10E416JC-TR | IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC | SY10E416JC-TR.pdf | |
| CY62157EV30LL-55ZXE | IC SRAM 8MBIT 55NS 48TSOP | CY62157EV30LL-55ZXE.pdf | |
| XC6121E442ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121E442ER-G.pdf | |
| QM48T50020-PEC0 | 4W 15V DC INPUT 16.8-75V | QM48T50020-PEC0.pdf | |
| AA1206FR-0749R9L | RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 | AA1206FR-0749R9L.pdf | |
| PKG.M0.2SL.LG | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PKG.M0.2SL.LG.pdf | |
| MCS04020D2872BE100 | RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 | MCS04020D2872BE100.pdf | |
| CMF55500R00FHRE | RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55500R00FHRE.pdf |