| Manufacturer Part Number: | 1812-393K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Unshielded Inductor 211mA 4.5 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 211mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-393K is new and unused, you can buy 1812-393K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-393K.
| CBR04C180J5GAC | 18pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C180J5GAC.pdf | |
| VJ0603D910GXBAT | 91pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D910GXBAT.pdf | |
| 1N3314RB | Zener Diode 15V 50W ±5% Chassis, Stud Mount DO-5 | 1N3314RB.pdf | |
| TL431CPKG3 | Shunt Voltage Reference IC 36V ±2.2% 100mA TO-243AA | TL431CPKG3.pdf | |
| S82K-00727 | AC/DC CONVERTER +/-12V 7W | S82K-00727.pdf | |
| CTV06RW-11-19PC | 19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTV06RW-11-19PC.pdf | |
| TV06RW-23-21HE | 21 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RW-23-21HE.pdf | |
| CTVP00RW-15-15S-LC | CTV 15C 14#20 1#16 SKT RECP | CTVP00RW-15-15S-LC.pdf | |
| ADT-2673-BF-SMF-02 | ADAPTER F/F BNC/SMA 8GHZ | ADT-2673-BF-SMF-02.pdf | |
| L17HTNBGSOL2RM84C | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | L17HTNBGSOL2RM84C.pdf | |
| DAMAM26PK87F0 | DSUB 26 M CRIMP HD G50 TIN | DAMAM26PK87F0.pdf | |
| 1586394-1 | 03P UMNL SCKT HDR POL W/O#2 V2 | 1586394-1.pdf | |
| MCW0406MD1782BP100 | RES SMD 17.8K OHM 1/4W 0604 WIDE | MCW0406MD1782BP100.pdf |