| Manufacturer Part Number: | 1812-390K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39nH Unshielded Inductor 870mA 200 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-390K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-390K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 39nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 870mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.190" (4.83mm) | |
| Standard Package | 650 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-390K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-390K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-390K is new and unused, you can buy 1812-390K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-390K.
| VJ0603D5R6DLAAP | 5.6pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D5R6DLAAP.pdf | |
| VJ0603D270MLPAJ | 27pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D270MLPAJ.pdf | |
| MKP1847612254P2 | 12µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial | MKP1847612254P2.pdf | |
| 293D474X5020A2TE3 | 0.47µF Molded Tantalum Capacitors 20V 1206 (3216 Metric) 14 Ohm 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 293D474X5020A2TE3.pdf | |
| AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW | 25MHz Clipped Sine Wave TCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 6mA | AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW.pdf | |
| ER1641-473KP | 47µH Shielded Molded Inductor 195mA 2.11 Ohm Max Axial | ER1641-473KP.pdf | |
| AD7890BRZ-2REEL | Data Acquisition System (DAS) 12 bit 117k Serial 24-SOIC | AD7890BRZ-2REEL.pdf | |
| MCP4552T-502E/MS | Digital Potentiometer 5k Ohm 1 Circuit 257 Taps I²C Interface 8-MSOP | MCP4552T-502E/MS.pdf | |
| MX7847AR+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-SOIC W | MX7847AR+T.pdf | |
| VE-J2Y-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VE-J2Y-EY-F1.pdf | |
| V48C12M75BS | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | V48C12M75BS.pdf | |
| C016 20H005 104 2 | 6 (5 + PE) Position Circular Connector Plug, Male Pins Screw Silver | C016 20H005 104 2.pdf | |
| RT1210WRD0766R5L | RES SMD 66.5 OHM 0.05% 1/4W 1210 | RT1210WRD0766R5L.pdf | |
| CMF602M7000FKEK | RES 2.7M OHM 1W 1% AXIAL | CMF602M7000FKEK.pdf |