| Manufacturer Part Number: | 1812-334K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µH Unshielded Inductor 120mA 14 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-334K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-334K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 330µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 120mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 14 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-334K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-334K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-334K is new and unused, you can buy 1812-334K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-334K.
| VJ0402D750KXXAC | 75pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D750KXXAC.pdf | |
| MKP1841515405M | 1.5µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.240" L x 0.650" W (31.50mm x 16.50mm) | MKP1841515405M.pdf | |
| M39003/03-0361 | 150µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/03-0361.pdf | |
| SMB10J40AHE3/52 | TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB | SMB10J40AHE3/52.pdf | |
| B1101UCRP | BATTRAX PROTECT DUAL 500A MS-013 | B1101UCRP.pdf | |
| REC6-4824SRW/R10/A/CTRL/X1 | CONV DC/DC 6W 36-75VIN 24VOUT | REC6-4824SRW/R10/A/CTRL/X1.pdf | |
| FGA.0K.305.CYCC45Z | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | FGA.0K.305.CYCC45Z.pdf | |
| CN0966B24G30S7-040 | 26500 30C 30#16 S TH PLUG LC | CN0966B24G30S7-040.pdf | |
| B4P-VH(LF)(SN) | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin | B4P-VH(LF)(SN).pdf | |
| 68016-417HLF | 17 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 68016-417HLF.pdf | |
| 1050020:0051 | ZACK STRIP 10-SECTION WHITE | 1050020:0051.pdf | |
| OSTVF145150 | 14 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | OSTVF145150.pdf | |
| TNPW121016K0BETA | RES SMD 16K OHM 0.1% 1/3W 1210 | TNPW121016K0BETA.pdf | |
| AF122-FR-07487KL | RES ARRAY 2 RES 487K OHM 0404 | AF122-FR-07487KL.pdf | |
| CMF60249K00FKEB70 | RES 249K OHM 1W 1% AXIAL | CMF60249K00FKEB70.pdf |