| Manufacturer Part Number: | 1812-333K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 224mA 4 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-333K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-333K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 224mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-333K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-333K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-333K is new and unused, you can buy 1812-333K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-333K.
| MKP385475125JPM2T0 | 0.75µF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm) | MKP385475125JPM2T0.pdf | |
| 0498125.TXN | FUSE AUTO 125A 32VDC | 0498125.TXN.pdf | |
| 51939-705LF | R/A HDR POWERBLADE | 51939-705LF.pdf | |
| MPC8560CVT667JB | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 667MHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8560CVT667JB.pdf | |
| MC10H209M | NOR/OR Gate Configurable 2 Circuit 9 Input (4, 5) Input 16-SOEIAJ | MC10H209M.pdf | |
| MAX1792EUA15+T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 1.5V, 1.25 V ~ 5 V 500mA 8-uMax-EP | MAX1792EUA15+T.pdf | |
| VE-26Z-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W | VE-26Z-MW-B1.pdf | |
| HWS15A-5/A | AC/DC CONVERTER 5V 15W | HWS15A-5/A.pdf | |
| MY4ZH-AC24 | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VAC Coil Socketable | MY4ZH-AC24.pdf | |
| ERJ-P6WF2260V | RES SMD 226 OHM 1% 1/2W 0805 | ERJ-P6WF2260V.pdf | |
| ACA3106E16S-1SBF80F42A232 | ACB 7C 7#16S SKT PLUG | ACA3106E16S-1SBF80F42A232.pdf | |
| CIR06CFZ-22-22S | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CIR06CFZ-22-22S.pdf | |
| 3-647009-7 | 7 Position Rectangular Plug Connector IDC Gold 24 AWG | 3-647009-7.pdf | |
| 0719731228 | 56 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 0719731228.pdf | |
| M55342E06B1B80RWS | RES SMD 1.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 | M55342E06B1B80RWS.pdf |