| Manufacturer Part Number: | 1812-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Inductor 501mA 800 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 501mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 800 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 45MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-332K is new and unused, you can buy 1812-332K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-332K.
| ESMG6R3ETD331MF11S | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG6R3ETD331MF11S.pdf | |
| MAL203039688E3 | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 16.4 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203039688E3.pdf | |
| F339MX236831MFP2B0 | 0.068µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | F339MX236831MFP2B0.pdf | |
| 5KP130AE3/TR13 | TVS DIODE 130VWM 209VC P600 | 5KP130AE3/TR13.pdf | |
| TS153F23IET | 15.36MHz ±20ppm Crystal 20pF 40 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | TS153F23IET.pdf | |
| SIT9002AC-38N25SO | 1MHz ~ 220MHz CML MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 51mA Standby | SIT9002AC-38N25SO.pdf | |
| DSEP60-12AR | DIODE GEN 1.2KV 60A ISOPLUS247 | DSEP60-12AR.pdf | |
| ELC-10E181L | 180µH Shielded Wirewound Inductor 740mA 290 mOhm Radial | ELC-10E181L.pdf | |
| H11B2553S | Optoisolator Darlington with Base Output 5300Vrms 1 Channel 6-SMD | H11B2553S.pdf | |
| VI-2WD-MX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W | VI-2WD-MX-F2.pdf | |
| V048T320T009 | VTM CURRENT MULTIPLIER 32V 9.40A | V048T320T009.pdf | |
| CA3106F24-28SBA34 | 24 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3106F24-28SBA34.pdf | |
| TNPW1206133RBEEA | RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW1206133RBEEA.pdf | |
| RR01J220RTB | RES 220 OHM 1W 5% AXIAL | RR01J220RTB.pdf |