| Manufacturer Part Number: | 1812-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33nH Unshielded Inductor 1A 150 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 33nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 150 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.190" (4.83mm) | |
| Standard Package | 650 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-330K is new and unused, you can buy 1812-330K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-330K.
| ECW-F6244JL | 0.24µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.709" L x 0.441" W (18.00mm x 11.20mm) | ECW-F6244JL.pdf | |
| T86D226K020ESSS | 22µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 700 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T86D226K020ESSS.pdf | |
| SIT9120AI-2C1-33E200.000000T | OSC XO 3.3V 200MHZ | SIT9120AI-2C1-33E200.000000T.pdf | |
| SE50PADHM3/I | DIODE ESD | SE50PADHM3/I.pdf | |
| MAX4996ETG+T | 3 Circuit IC Switch 2:2 4 Ohm 24-TQFN (4x4) | MAX4996ETG+T.pdf | |
| QS4A215Q1G8 | 2 Circuit IC Switch 4:1 17 Ohm 48-QSOP | QS4A215Q1G8.pdf | |
| LM3642TLE/NOPB | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) I²C Dimming 1.5A (Flash) 9-DSBGA (1.6x1.6) | LM3642TLE/NOPB.pdf | |
| VE-J6X-EW-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W | VE-J6X-EW-S.pdf | |
| TMS-FET470A256 | TMS470R1A256 IAR KickStart Kit™ - MCU 32-Bit ARM7 Embedded Evaluation Board | TMS-FET470A256.pdf | |
| RMCF0402FT2K70 | RES SMD 2.7K OHM 1% 1/16W 0402 | RMCF0402FT2K70.pdf | |
| 3282-8SG-528 | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | 3282-8SG-528.pdf | |
| L717TWE5W1PMSV4F | 5 (4 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L717TWE5W1PMSV4F.pdf | |
| RG2012V-2671-B-T1 | RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012V-2671-B-T1.pdf |