| Manufacturer Part Number: | 1812-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220nH Unshielded Inductor 708mA 400 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 220nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 708mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 400 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 350MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-221K is new and unused, you can buy 1812-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-221K.
| MP2-H150-54P1-S-KR | CONN HEADER VRT 150POS 5ROW GOLD | MP2-H150-54P1-S-KR.pdf | |
| NT3225SA-13.000000MHZ | 13MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 3V 1.5mA | NT3225SA-13.000000MHZ.pdf | |
| SMBG5940B/TR13 | Zener Diode 43V 2W ±5% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5940B/TR13.pdf | |
| 511R-30G | 2.4µH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 1.1 Ohm Max Axial | 511R-30G.pdf | |
| MX6AWT-H1-R250-000BB2 | LED Lighting XLamp® MX-6 White 3.3V 300mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | MX6AWT-H1-R250-000BB2.pdf | |
| 39-08-4 | LED HARDWARE LENS FILTER AMBER | 39-08-4.pdf | |
| VI-24L-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W | VI-24L-IW-F2.pdf | |
| CA3106E24-5SBF80 | 16 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3106E24-5SBF80.pdf | |
| CTV06RW-15-15SD-LC | CTV 15C 14#20 1#16 SKT PLUG | CTV06RW-15-15SD-LC.pdf | |
| 0955406886 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded Cat3 | 0955406886.pdf | |
| ESTT06250 | 3 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | ESTT06250.pdf | |
| 444335-3 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 13-17 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 444335-3.pdf |