| Manufacturer Part Number: | 1812-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15nH Unshielded Inductor 1.23A 100 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 15nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.23A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.190" (4.83mm) | |
| Standard Package | 650 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-150K is new and unused, you can buy 1812-150K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-150K.
| E37L451HPN222MCB7M | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 43 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L451HPN222MCB7M.pdf | |
| CL21C471JDFNNWG | 470pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C471JDFNNWG.pdf | |
| BFC237390132 | CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD | BFC237390132.pdf | |
| HCC07HEYH | FML CRD EDGE .100 7POS HL LOW P | HCC07HEYH.pdf | |
| LMH0050SQE/NOPB | 2.97Gbps Serializer 4 Input 1 Output 48-WQFN (7x7) | LMH0050SQE/NOPB.pdf | |
| VE-2TJ-MW-S | CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W | VE-2TJ-MW-S.pdf | |
| CA3100R28-16P | 20 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3100R28-16P.pdf | |
| ACC02E28-AYS-RDS | AC 9C 5#16 4#4 SKT RECP | ACC02E28-AYS-RDS.pdf | |
| TV06RW-21-39A | TV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG | TV06RW-21-39A.pdf | |
| DEMA9PTIFO | DSUB 9 M CRIMP F0 TIN IND | DEMA9PTIFO.pdf | |
| 68693-464HLF | 64 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 68693-464HLF.pdf | |
| 009159006501906 | SSL Connector 6 Position Receptacle Board to Board - Card Edge 0.079" (2.00mm) Solder | 009159006501906.pdf | |
| RG1608N-2053-W-T1 | RES SMD 205KOHM 0.05% 1/10W 0603 | RG1608N-2053-W-T1.pdf | |
| 9T08052A2203BAHFT | RES SMD 220K OHM 0.1% 1/8W 0805 | 9T08052A2203BAHFT.pdf |