| Manufacturer Part Number: | 1812-121K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120nH Unshielded Inductor 818mA 300 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1812-121K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1812-121K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1812 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 120nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 818mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 300 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 600MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1812-121K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1812-121K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1812-121K is new and unused, you can buy 1812-121K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1812-121K.
| B43504B2477M87 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2477M87.pdf | |
| T21-62-3.00A-23195-71-V | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE | T21-62-3.00A-23195-71-V.pdf | |
| 1N5938BPE3/TR8 | Zener Diode 36V 1.5W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5938BPE3/TR8.pdf | |
| IMC1210EB1R0M | 1µH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 700 mOhm Max 1210 (3225 Metric) | IMC1210EB1R0M.pdf | |
| SN74CBT3125DGVR | Bus Switch 1 x 1:1 14-TVSOP | SN74CBT3125DGVR.pdf | |
| 7006L17PF8 | IC SRAM 128KBIT 17NS 64TQFP | 7006L17PF8.pdf | |
| MIC5219YM5-T5 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 500mA SOT-23-5 | MIC5219YM5-T5.pdf | |
| VE-B5M-EU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W | VE-B5M-EU-B1.pdf | |
| ERJ-1GNF1002C | RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0201 | ERJ-1GNF1002C.pdf | |
| AA0603FR-07120KL | RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 | AA0603FR-07120KL.pdf | |
| CS3102A22-10P | ER 4C 4#16 PIN RECP | CS3102A22-10P.pdf | |
| 0190700051 | Ring Terminal Connector 10 Stud Circular 18-22 AWG Crimp | 0190700051.pdf | |
| MBA02040C1783FCT00 | RES 178K OHM 0.4W 1% AXIAL | MBA02040C1783FCT00.pdf |