| Manufacturer Part Number: | 173D825X9015W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µF Molded Tantalum Capacitors 15V Axial 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 173D825X9015W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-173D825X9015W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | 199D and 173D TANTALEX® Capacitors | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTALEX® 173D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 8.2µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 15V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Molded | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | W | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 173D825X9015W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
173D825X9015W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 173D825X9015W is new and unused, you can buy 173D825X9015W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 173D825X9015W.
| CDR32BP161BJZRAT | 160pF 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CDR32BP161BJZRAT.pdf | |
| P6KE18HE3/73 | TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC DO204AC | P6KE18HE3/73.pdf | |
| GBA28DTMI | CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD | GBA28DTMI.pdf | |
| P2041NXE7NNC | PowerPC e500mc Microprocessor IC QorIQ P2 4 Core, 32-Bit 1.3GHz 780-FCPBGA (23x23) | P2041NXE7NNC.pdf | |
| VE-BW1-IW | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VE-BW1-IW.pdf | |
| VI-24L-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W | VI-24L-MX-S.pdf | |
| AMM15DTBN-S189 | CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD | AMM15DTBN-S189.pdf | |
| CTVP00RW-17-73PE-P2 | 73 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTVP00RW-17-73PE-P2.pdf | |
| 160-000-005R031 | POST FOR SLIDE LOCKS | 160-000-005R031.pdf | |
| 826646-5 | 5 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 826646-5.pdf | |
| 77311-101-21LF | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 77311-101-21LF.pdf | |
| 10112684-T01-03LF | 3 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Tin | 10112684-T01-03LF.pdf | |
| 1047500000 | 3 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.591" (15.00mm) Through Hole | 1047500000.pdf |