| Manufacturer Part Number: | 173D825X9010V |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µF Molded Tantalum Capacitors 10V Axial 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 173D825X9010V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-173D825X9010V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | 199D and 173D TANTALEX® Capacitors | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTALEX® 173D | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 8.2µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 10V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Molded | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | V | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 173D825X9010V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
173D825X9010V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 173D825X9010V is new and unused, you can buy 173D825X9010V Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 173D825X9010V.
| EEM12DTMN-S189 | CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD | EEM12DTMN-S189.pdf | |
| 445C25E24M57600 | 24.576MHz ±20ppm Crystal 20pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 2-SMD | 445C25E24M57600.pdf | |
| SG-210STF 24.5760ML3 | 24.576MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.6 V ~ 3.6 V 2.2mA Standby (Power Down) | SG-210STF 24.5760ML3.pdf | |
| ASDMB-BLANK-XY | 1MHz ~ 150MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 16mA Standby | ASDMB-BLANK-XY.pdf | |
| ICS85454AKILF | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2.5GHz 16-VFQFN Exposed Pad | ICS85454AKILF.pdf | |
| AT91SAM7SE512B-CUR | ARM7® SAM7SE Microcontroller IC 16/32-Bit 55MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LFBGA (10x10) | AT91SAM7SE512B-CUR.pdf | |
| XC7Z045-1FFG676C | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Zynq®-7000 Kintex™-7 FPGA, 350K Logic Cells 256KB 667MHz 676-FCBGA (27x27) | XC7Z045-1FFG676C.pdf | |
| ACC20DRXH | CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD | ACC20DRXH.pdf | |
| ACB65DHAN | CONN EDGECARD 130PS R/A .050 DIP | ACB65DHAN.pdf | |
| GT17HL-26DS-6.5CF | CONN OUTER TERMINAL | GT17HL-26DS-6.5CF.pdf | |
| 7604-602NLF | 4 Circuit 0.437" (11.10mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 7604-602NLF.pdf | |
| TC200362A5J0G | 20 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | TC200362A5J0G.pdf | |
| CRCW12106R34FKEA | RES SMD 6.34 OHM 1% 1/2W 1210 | CRCW12106R34FKEA.pdf | |
| RT1206CRD0729R4L | RES SMD 29.4 OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD0729R4L.pdf | |
| 9C06031A4533FKHFT | RES SMD 453K OHM 1% 1/10W 0603 | 9C06031A4533FKHFT.pdf |