| Manufacturer Part Number: | 173D685X0025W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6.8µF Molded Tantalum Capacitors 25V Axial 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 173D685X0025W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-173D685X0025W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | 199D and 173D TANTALEX® Capacitors | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTALEX® 173D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 6.8µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage - Rated | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Type | Molded | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | W | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 173D685X0025W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
173D685X0025W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 173D685X0025W is new and unused, you can buy 173D685X0025W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 173D685X0025W.
| CDR03BX393AKZPAT | 0.039µF 50V Ceramic Capacitor BX 1808 (4520 Metric) 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) | CDR03BX393AKZPAT.pdf | |
| 10105007-102LF | 6P 6C RA XC RECEPT | 10105007-102LF.pdf | |
| 0383318324 | CONN RCPT 24POS IN-LINE SLDR | 0383318324.pdf | |
| FA-128 27.1200MD30Z-K5 | 27.12MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohm -20°C ~ 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | FA-128 27.1200MD30Z-K5.pdf | |
| TC1550TG-G | MOSFET N/P-CH 500V 8SOIC | TC1550TG-G.pdf | |
| 74LCXZ16245MTD | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74LCXZ16245MTD.pdf | |
| UQQ-15/7-Q12NB-C | CONV DC/DC 105W 7A 15V T/H | UQQ-15/7-Q12NB-C.pdf | |
| STEVAL-ISA143V1 | L6563H, L6699, SRK2000 - AC/DC, Primary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board | STEVAL-ISA143V1.pdf | |
| PWR263S-20-1002J | RES SMD 10K OHM 5% 20W D2PAK | PWR263S-20-1002J.pdf | |
| 09120080329 | CONN HAN Q 8/0-AGGG (HOHE BAUFOR | 09120080329.pdf | |
| AXK5F34547YG | 34 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | AXK5F34547YG.pdf | |
| 1-1355181-4 | 4 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 22 AWG | 1-1355181-4.pdf | |
| SBH51-LPPE-D29-SM-BK | 58 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | SBH51-LPPE-D29-SM-BK.pdf |