| Manufacturer Part Number: | 1610-92-25A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 25A 12VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1610-92-25A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1610-92-25A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Thermal Automotive Circuit Breaker Series 1610 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 1610 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 25A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | 12V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Holder | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1610-92-25A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1610-92-25A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 1610-92-25A is new and unused, you can buy 1610-92-25A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1610-92-25A.
| 0805ZC184JAT2A | 0.18µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 0805ZC184JAT2A.pdf | |
| 203-11-9902-1 | CIR BRKR ROCKER | 203-11-9902-1.pdf | |
| RBC25DCMH | CONN EDGECARD 50POS .100 WW | RBC25DCMH.pdf | |
| S5M-M3/57T | DIODE GPP 5A 1000V DO-214AB | S5M-M3/57T.pdf | |
| MHQ0603P2N9BT000 | 2.9nH Unshielded Multilayer Inductor 450mA 300 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | MHQ0603P2N9BT000.pdf | |
| SRU1048-471Y | 470µH Shielded Wirewound Inductor Nonstandard | SRU1048-471Y.pdf | |
| TPA711DGNG4 | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-MSOP-PowerPad | TPA711DGNG4.pdf | |
| A6810ELWTR-T | IC SOURCE DRVR 10BIT SER 20SOIC | A6810ELWTR-T.pdf | |
| MAX817LCSA+ | Supervisor 1 Channel 8-SOIC | MAX817LCSA+.pdf | |
| ADP2371ACPZ-R7 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 800mA 8-WFDFN Exposed Pad, CSP | ADP2371ACPZ-R7.pdf | |
| S-1131B42UC-N5BTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.2V 300mA SOT-89-5 | S-1131B42UC-N5BTFG.pdf | |
| TV06DZ-19-35HD | 66 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06DZ-19-35HD.pdf | |
| GTCL06CF-28-79PW(014) | 16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | GTCL06CF-28-79PW(014).pdf | |
| RT0603CRE0727K0L | RES SMD 27K OHM 0.25% 1/10W 0603 | RT0603CRE0727K0L.pdf |