| Manufacturer Part Number: | 157-P10-KF-8A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 157-P10-KF-8A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-157-P10-KF-8A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 157 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 8A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 157-P10-KF-8A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
157-P10-KF-8A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 157-P10-KF-8A is new and unused, you can buy 157-P10-KF-8A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 157-P10-KF-8A.
| BFC237165223 | 0.022µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm) | BFC237165223.pdf | |
| ECW-H12563HVB | 0.056µF Film Capacitor 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.102" L x 0.453" W (28.00mm x 11.50mm) | ECW-H12563HVB.pdf | |
| EEC40DRXH | CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD | EEC40DRXH.pdf | |
| GMC26DRAS | CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD | GMC26DRAS.pdf | |
| AD5541BRZ | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | AD5541BRZ.pdf | |
| XC4005E-2PQ100I | IC FPGA 77 I/O 100QFP | XC4005E-2PQ100I.pdf | |
| TL4051AQDBZT | Shunt Voltage Reference IC 10V ±0.1% 12mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TL4051AQDBZT.pdf | |
| V300B24H250B2 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W | V300B24H250B2.pdf | |
| CEE2X90PF154FELF | CEE 2X90 PRESS FIT 4 BAY | CEE2X90PF154FELF.pdf | |
| PT05E-12-10SX | 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | PT05E-12-10SX.pdf | |
| FCC17A15SB29B | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCC17A15SB29B.pdf | |
| RP73D2A8K87BTDF | RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RP73D2A8K87BTDF.pdf | |
| 9T12062A1581DAHFT | RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 1206 | 9T12062A1581DAHFT.pdf |