| Manufacturer Part Number: | 157-P10-25A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 157-P10-25A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-157-P10-25A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 157 | |
| Part Status | Quote Required | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 25A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 157-P10-25A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
157-P10-25A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 157-P10-25A is new and unused, you can buy 157-P10-25A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 157-P10-25A.
| 06031J0R3BAWTR | 0.30pF Thin Film Capacitor 100V 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031J0R3BAWTR.pdf | |
| MMBZ5246B-E3-08 | Zener Diode 16V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5246B-E3-08.pdf | |
| PIC16C57C-20I/SP | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3KB (2K x 12) OTP 28-SPDIP | PIC16C57C-20I/SP.pdf | |
| BQ771800DPJT | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-WSON (3x4) | BQ771800DPJT.pdf | |
| VE-BTT-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VE-BTT-MW-B1.pdf | |
| RGC1206FTD182K | RES SMD 182K OHM 1% 1/4W 1206 | RGC1206FTD182K.pdf | |
| CTV06RW-11-35P-506 | 13 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTV06RW-11-35P-506.pdf | |
| 97-3106A22-4PZ-940 | AB 4C 2#12, 2#8 PIN PLUG | 97-3106A22-4PZ-940.pdf | |
| 0428193222 | 3 Positions Header, Shrouded Connector 0.394" (10.00mm) Through Hole Tin | 0428193222.pdf | |
| 5452621 | 5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | 5452621.pdf | |
| RG1608V-132-C-T5 | RES SMD 1.3KOHM 0.25% 1/10W 0603 | RG1608V-132-C-T5.pdf | |
| 752101471GPTR13 | RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SRT | 752101471GPTR13.pdf |