| Manufacturer Part Number: | 157-K10-15A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 157-K10-15A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-157-K10-15A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 157 | |
| Part Status | Quote Required | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 15A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 157-K10-15A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
157-K10-15A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 157-K10-15A is new and unused, you can buy 157-K10-15A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 157-K10-15A.
| MAL211838109E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 11 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211838109E3.pdf | |
| 450PX2.2MEFC8X11.5 | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 450PX2.2MEFC8X11.5.pdf | |
| AQ125C472KAJWE | 4700pF 50V Ceramic Capacitor C 0606 (1616 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | AQ125C472KAJWE.pdf | |
| M39003/01-5684 | 3.3µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-5684.pdf | |
| 1N6149A | TVS DIODE 15.2VWM BPKG AXIAL | 1N6149A.pdf | |
| W947D2HBJX5E | IC LPDDR SDRAM 128MBIT 90VFBGA | W947D2HBJX5E.pdf | |
| S-8244AAOFN-CEOT2G | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-MSOP | S-8244AAOFN-CEOT2G.pdf | |
| FAN1086M285X | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 1.5A TO-263 | FAN1086M285X.pdf | |
| VI-BNM-MU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W | VI-BNM-MU-F1.pdf | |
| PXM7083 | CONN CAP SEALING FOR PXM7012 | PXM7083.pdf | |
| RG3216N-1372-B-T5 | RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216N-1372-B-T5.pdf | |
| TNPW06032K49BEEN | RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW06032K49BEEN.pdf | |
| CMF702K0000FKEB | RES 2K OHM 1.75W 1% AXIAL | CMF702K0000FKEB.pdf |