| Manufacturer Part Number: | 1537R-44K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Molded Inductor 202mA 2.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1537R-44K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1537R-44K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1537R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 202mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 75 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1537R-44K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1537R-44K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1537R-44K is new and unused, you can buy 1537R-44K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1537R-44K.
| SIT5002AC-8E-33N0-100.00000T | OSC XO 3.3V 100MHZ NC | SIT5002AC-8E-33N0-100.00000T.pdf | |
| 8N3DV85KC-0116CDI | VCXO IC 70.656MHz, 35.328MHz 6-CLCC | 8N3DV85KC-0116CDI.pdf | |
| ELM 1-785 | LED MT SR VERT | ELM 1-785.pdf | |
| VE-B0H-EY-S | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VE-B0H-EY-S.pdf | |
| VE-244-IW | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-244-IW.pdf | |
| RC0603FR-0733KL | RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603 | RC0603FR-0733KL.pdf | |
| EMC43DRYH-S13 | CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND | EMC43DRYH-S13.pdf | |
| UTG6247SN | 9 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | UTG6247SN.pdf | |
| 1059724-1 | Adapter Coaxial Connector SMA Jack, Female Socket To OSP Jack, Female Socket 50 Ohm | 1059724-1.pdf | |
| 77311-101-26LF | 26 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 77311-101-26LF.pdf | |
| VM06355000J0G | 6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VM06355000J0G.pdf | |
| 1523710000 | 21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1523710000.pdf | |
| CRCW06032K00FKEB | RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW06032K00FKEB.pdf | |
| CF18JT1M60 | RES 1.6M OHM 1/8W 5% CARBON FILM | CF18JT1M60.pdf |