| Manufacturer Part Number: | 1537R-26K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Unshielded Molded Inductor 310mA 2.3 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1537R-26K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1537R-26K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1537R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 310mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 33 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1537R-26K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1537R-26K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1537R-26K is new and unused, you can buy 1537R-26K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1537R-26K.
| PTHF750-894 | 750µH Shielded Toroidal Inductor 3A 160 mOhm Max Radial | PTHF750-894.pdf | |
| STM32F100C4T6B | ARM® Cortex®-M3 STM32 F1 Microcontroller IC 32-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH | STM32F100C4T6B.pdf | |
| ISL6612AIBZ-T | IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC | ISL6612AIBZ-T.pdf | |
| LM3880MFE-1AA/NOPB | Power Supply Controller Power Supply Sequencer SOT-23-6 | LM3880MFE-1AA/NOPB.pdf | |
| R0.5Z-0512-R | CONV DC/DC 0.5W 5V IN 12V OUT | R0.5Z-0512-R.pdf | |
| VI-220-MY | CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W | VI-220-MY.pdf | |
| RER45F36R5RCSL | RES CHAS MNT 36.5 OHM 1% 10W | RER45F36R5RCSL.pdf | |
| ERJ-L08UF76MV | RES SMD 0.076 OHM 1% 1/3W 1206 | ERJ-L08UF76MV.pdf | |
| GCB105DHRT | CONN CARD EXTEND 210PS .050" SLD | GCB105DHRT.pdf | |
| MS3100R18-22P | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3100R18-22P.pdf | |
| 172139 | N Type Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp or Solder | 172139.pdf | |
| 04T-JWPF-VSLE-S | 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.079" (2.00mm) | 04T-JWPF-VSLE-S.pdf | |
| A-TB500-T321 | 21 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | A-TB500-T321.pdf | |
| 9T12062A3093DBHFT | RES SMD 309K OHM 0.5% 1/8W 1206 | 9T12062A3093DBHFT.pdf |