| Manufacturer Part Number: | 1537R-24K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Molded Inductor 335mA 2 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1537R-24K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1537R-24K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1537R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 335mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 33 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 110MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1537R-24K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1537R-24K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1537R-24K is new and unused, you can buy 1537R-24K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1537R-24K.
| 251R14S330KV4T | 33pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S330KV4T.pdf | |
| F17725152200 | 1.5µF Film Capacitor 310V 630V Polyester, Metallized Radial 1.634" L x 0.571" W (41.50mm x 14.50mm) | F17725152200.pdf | |
| ACM08DTBT | CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD | ACM08DTBT.pdf | |
| FQB45N15V2TM | MOSFET N-CH 150V 45A D2PAK | FQB45N15V2TM.pdf | |
| SS11H-10062-CH | 6.2mH @ 1kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1A DCR 440 mOhm | SS11H-10062-CH.pdf | |
| LTC6930MPMS8-8.19#PBF | Oscillator, Silicon IC 8.192MHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | LTC6930MPMS8-8.19#PBF.pdf | |
| V300B36M150BF2 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | V300B36M150BF2.pdf | |
| JC2AF-TM-DC24V-F | General Purpose Relay DPST (2 Form A) 24VDC Coil Chassis Mount | JC2AF-TM-DC24V-F.pdf | |
| CA3102E16-9SXBF80-05 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E16-9SXBF80-05.pdf | |
| 3-644783-2 | 2 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 22 AWG | 3-644783-2.pdf | |
| 833-87-026-64-245101 | 26 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 833-87-026-64-245101.pdf | |
| EL2M442G00 | 22 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | EL2M442G00.pdf | |
| M55342K06B1B80RT5 | RES SMD 1.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 | M55342K06B1B80RT5.pdf | |
| SFR16S0003603JA500 | RES 360K OHM 1/2W 5% AXIAL | SFR16S0003603JA500.pdf |