| Manufacturer Part Number: | 1537-34K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µH Unshielded Molded Inductor 410mA 600 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1537-34K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1537-34K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1537 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 8.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 410mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 600 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1537-34K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1537-34K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1537-34K is new and unused, you can buy 1537-34K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1537-34K.
| C3225X7S1H685K250AB | 6.8µF 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7S1H685K250AB.pdf | |
| FLNR200.XXID | FUSE CRTRDGE 300A 250VAC/125VDC | FLNR200.XXID.pdf | |
| ERZ-E11B241CS | VARISTOR 240V 6KA DISC 13MM | ERZ-E11B241CS.pdf | |
| 10126913-101LF | CONN RCPT | 10126913-101LF.pdf | |
| MRF7S35015HSR5 | RF Mosfet LDMOS 32V 50mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 16dB 15W NI-400S-240 | MRF7S35015HSR5.pdf | |
| ESD-SR-S25 | Hinged (Snap On) Free Hanging Ferrite Core ID 0.570" Dia (14.50mm) OD 1.299" W x 1.142" H (33.00mm x 29.00mm) Length 0.610" (15.50mm) | ESD-SR-S25.pdf | |
| DS1100Z-75+ | Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 75ns 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1100Z-75+.pdf | |
| HPA01061DTR-4 | Boost, Flyback Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | HPA01061DTR-4.pdf | |
| ADUM3201BRZ-RL7 | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 2 Channel 10Mbps 25kV/µs CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ADUM3201BRZ-RL7.pdf | |
| RT1206DRE0724KL | RES SMD 24K OHM 0.5% 1/4W 1206 | RT1206DRE0724KL.pdf | |
| KJB0T15J18HE | 18 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB0T15J18HE.pdf | |
| M30-3000046 | 1.25MM PITCH CRIMP CONTACT | M30-3000046.pdf | |
| 4660-7201 | 60 Position Rectangular Plug Connector IDC Gold 26-28 AWG, Stranded or Solid | 4660-7201.pdf |