| Manufacturer Part Number: | 1537-32K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6.8µH Unshielded Molded Inductor 450mA 500 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1537-32K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1537-32K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1537 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 6.8µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 450mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 500 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 55MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1537-32K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1537-32K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1537-32K is new and unused, you can buy 1537-32K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1537-32K.
| C1206C471JDRACTU | 470pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C471JDRACTU.pdf | |
| 0326008.MXP | FUSE CERAMIC 8A 250VAC 3AB 3AG | 0326008.MXP.pdf | |
| MPSL-1100-18-DSE-4KY | CONN EDGECARD 36POS .100" | MPSL-1100-18-DSE-4KY.pdf | |
| 1840R-00K | 150nH Unshielded Molded Inductor 3.05A 30 mOhm Max Axial | 1840R-00K.pdf | |
| S4924R-394H | 390µH Shielded Inductor 203mA 7.4 Ohm Max Nonstandard | S4924R-394H.pdf | |
| AD7472BRUZ-REEL7 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 24-TSSOP | AD7472BRUZ-REEL7.pdf | |
| XQEAWT-02-0000-00000LDF4 | LED Lighting XLamp® XQ-E White, Neutral 4750K 2.9V 350mA 110° 0606 (1616 Metric) | XQEAWT-02-0000-00000LDF4.pdf | |
| 56807444443F | LED Circuit Board Indicator 4 High x 3 Wide Green, Yellow (x 12) Clear 2.1V 20mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole, Right Angle | 56807444443F.pdf | |
| PT06E-16-26S(424) | 26 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | PT06E-16-26S(424).pdf | |
| 1-2041051-3 | AMPMODU 2.0MM PITCH, POST HDR | 1-2041051-3.pdf | |
| 0386906608 | 8 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws | 0386906608.pdf | |
| TNPW0603205RBEEN | RES SMD 205 OHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW0603205RBEEN.pdf | |
| TNPU060311K8AZEN00 | RES SMD 11.8K OHM 1/10W 0603 | TNPU060311K8AZEN00.pdf | |
| RACF164DJT3K90 | RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206 | RACF164DJT3K90.pdf |