| Manufacturer Part Number: | 10S6-230V |
|---|---|
| Manufacturer: | JKL Components Corp. |
| Product Category: | Lamps - Incandescents, Neons |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LAMP INCAND S6 CNDLBRA SCRW 230V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 10S6-230V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-10S6-230V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Lamps - Incandescents, Neons | |
| Manufacturer | JKL Components Corp. | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Color | Clear | |
| Lens Style/Size | Round, 20mm | |
| Lead Style | Terminal Screw Type | |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power) | 6 | |
| Voltage Rating | 230V | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 10S6-230V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
10S6-230V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of JKL Components Corp. all series components. The condition of 10S6-230V is new and unused, you can buy 10S6-230V JKL Components Corp. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 10S6-230V.
| UPJ1K150MED | 15µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1K150MED.pdf | |
| 601D447G040GJ3 | 440µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D447G040GJ3.pdf | |
| VJ0805D3R6CXPAJ | 3.6pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D3R6CXPAJ.pdf | |
| MP5KE12AE3 | TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO41 | MP5KE12AE3.pdf | |
| MX1.5KE180A | TVS DIODE 154VWM 246VC CASE1 | MX1.5KE180A.pdf | |
| BKAD3-A759-40001 | RP BKAD3 RECPT | BKAD3-A759-40001.pdf | |
| UP05C8PG0L | TRANS ARRAY NPN/CCD SSMINI-6 | UP05C8PG0L.pdf | |
| APA600-FGG484I | IC FPGA 370 I/O 484FBGA | APA600-FGG484I.pdf | |
| S-T111B26MC-OGLTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 150mA SOT-23-5 | S-T111B26MC-OGLTFU.pdf | |
| XTEHVW-Q0-0000-00000LEE1 | LED Lighting XLamp® XT-E HVW White, Cool 6500K 48V 22mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XTEHVW-Q0-0000-00000LEE1.pdf | |
| RYM30DTKS | CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD | RYM30DTKS.pdf | |
| EMM28DRAN | CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD | EMM28DRAN.pdf | |
| TV07RW-11-5PC | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TV07RW-11-5PC.pdf | |
| 85102E1415S50 | 15 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | 85102E1415S50.pdf | |
| RG1005N-2551-B-T1 | RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-2551-B-T1.pdf |