| Manufacturer Part Number: | 108R-823K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 82µH Unshielded Inductor 30mA 28 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 108R-823K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-108R-823K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 108R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 82µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 30mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 28 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 108R-823K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
108R-823K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 108R-823K is new and unused, you can buy 108R-823K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 108R-823K.
| MC22FF681D-F | 680pF Mica Capacitor 1000V (1kV) 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | MC22FF681D-F.pdf | |
| TMS320C6748EZCEA3E | IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA | TMS320C6748EZCEA3E.pdf | |
| S-8205BAC-TCT1U | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 16-TSSOP | S-8205BAC-TCT1U.pdf | |
| MIC2295YD5-TR | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 1.2A (Switch) SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | MIC2295YD5-TR.pdf | |
| VI-2TP-EX-S | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W | VI-2TP-EX-S.pdf | |
| V300A28E500B3 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W | V300A28E500B3.pdf | |
| ME40A1803N01 | 18V 40W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input | ME40A1803N01.pdf | |
| CRCW080582R0FKEA | RES SMD 82 OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW080582R0FKEA.pdf | |
| RMCF0805FG25K5 | RES SMD 25.5K OHM 1% 1/8W 0805 | RMCF0805FG25K5.pdf | |
| CTVS07RF-25-61HC | 61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVS07RF-25-61HC.pdf | |
| HR25-7R-6S(71) | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | HR25-7R-6S(71).pdf | |
| EM256507H-BKL1 | 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | EM256507H-BKL1.pdf | |
| EM19515200J0G | 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 45° Free Hanging (In-Line) | EM19515200J0G.pdf | |
| TNPU120644K2AZEN00 | RES SMD 44.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 | TNPU120644K2AZEN00.pdf | |
| RG2012P-63R4-W-T1 | RES SMD 63.4 OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012P-63R4-W-T1.pdf |