| Manufacturer Part Number: | 108R-473K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Inductor 36mA 19 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 108R-473K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-108R-473K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 108R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 36mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 19 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 9MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 108R-473K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
108R-473K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 108R-473K is new and unused, you can buy 108R-473K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 108R-473K.
| MKP383430250JPI2T0 | 0.3µF Film Capacitor 900V 2500V (2.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm) | MKP383430250JPI2T0.pdf | |
| ILSB0805ER1R5K | 1.5µH Shielded Multilayer Inductor 50mA 500 mOhm Max 0805 (2012 Metric) | ILSB0805ER1R5K.pdf | |
| CXA2520-0000-000N0HR257F | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA2520 White, Cool Square | CXA2520-0000-000N0HR257F.pdf | |
| V150B5C200BF | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | V150B5C200BF.pdf | |
| V110A3V3E200BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W | V110A3V3E200BN2.pdf | |
| CA3102E14S-6PA95 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | CA3102E14S-6PA95.pdf | |
| SP07A-16-8P | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | SP07A-16-8P.pdf | |
| D38999/26JD15BC | CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT | D38999/26JD15BC.pdf | |
| D38999/26FE35BE | 55 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26FE35BE.pdf | |
| 0760105015 | CONN STR SHELL RT KEY 26POS RET | 0760105015.pdf | |
| YK61602030J0G | 2 Circuit 0.394" (10.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK61602030J0G.pdf | |
| RT0402CRD07820RL | RES SMD 820 OHM 0.25% 1/16W 0402 | RT0402CRD07820RL.pdf | |
| PHP00603E2670BST1 | RES SMD 267 OHM 0.1% 3/8W 0603 | PHP00603E2670BST1.pdf | |
| RG2012P-4992-C-T5 | RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/8W 0805 | RG2012P-4992-C-T5.pdf | |
| EXB-24V390JX | RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404 | EXB-24V390JX.pdf |