| Manufacturer Part Number: | 108R-223K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 57mA 7.5 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 108R-223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-108R-223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 108R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 57mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 7.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 32 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 108R-223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
108R-223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 108R-223K is new and unused, you can buy 108R-223K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 108R-223K.
| 380LX181M350H042 | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 920 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX181M350H042.pdf | |
| DME1W10K-F | 10µF Film Capacitor 65V 100V Polyester, Metallized Radial 1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm) | DME1W10K-F.pdf | |
| T350A104K035AT7301 | 0.1µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V Radial 26 Ohm 0.175" Dia (4.45mm) | T350A104K035AT7301.pdf | |
| RCM12DRMD-S664 | CONN EDGECARD 24POS .156 WW | RCM12DRMD-S664.pdf | |
| 74404042101 | 100µH Shielded Wirewound Inductor 420mA 1.43 Ohm Nonstandard | 74404042101.pdf | |
| 105R-151HS | 150nH Unshielded Inductor 775mA 160 mOhm Max 2-SMD | 105R-151HS.pdf | |
| 8N4SV76KC-0012CDI | VCXO IC 672.1627MHz 6-CLCC | 8N4SV76KC-0012CDI.pdf | |
| ADUC7025BSTZ62-RL | ARM7® MicroConverter® ADuC7xxx Microcontroller IC 16/32-Bit 44MHz 62KB (31K x16) FLASH 64-LQFP (10x10) | ADUC7025BSTZ62-RL.pdf | |
| CD74HCT74MTE4 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC | CD74HCT74MTE4.pdf | |
| AMM06DTAS | CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD | AMM06DTAS.pdf | |
| 5750327-1 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | 5750327-1.pdf | |
| 951428-8012206-AR | 28 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole | 951428-8012206-AR.pdf | |
| RNF18FTD90R9 | RES 90.9 OHM 1/8W 1% AXIAL | RNF18FTD90R9.pdf |