| Manufacturer Part Number: | 108-333K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 45mA 13 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 108-333K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-108-333K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 108 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 45mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 108-333K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
108-333K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 108-333K is new and unused, you can buy 108-333K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 108-333K.
| EGPD350ELL622MM35H | 6200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD350ELL622MM35H.pdf | |
| GJM1555C1H7R8DB01D | 7.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H7R8DB01D.pdf | |
| 22257C224KAT2A | 0.22µF 500V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) | 22257C224KAT2A.pdf | |
| P4KE27A-B | TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC AXIAL | P4KE27A-B.pdf | |
| MVU14-14FLK | Blue 1/4 Stud Spade Terminal Connector Crimp 14-16 AWG | MVU14-14FLK.pdf | |
| GBU4K-E3/51 | DIODE GPP 1PH 4A 800V GPP GBU | GBU4K-E3/51.pdf | |
| 1N5917CPE3/TR8 | Zener Diode 4.7V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5917CPE3/TR8.pdf | |
| ADG1422BRMZ-REEL7 | 2 Circuit IC Switch 1:1 2.4 Ohm 10-MSOP | ADG1422BRMZ-REEL7.pdf | |
| AR0805FR-075R11L | RES SMD 5.11 OHM 1% 1/8W 0805 | AR0805FR-075R11L.pdf | |
| 241A11640X | 9POS M FILTER SC 1300PF | 241A11640X.pdf | |
| 1614430000 | 20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1614430000.pdf | |
| CMF072K2000JNEB | RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL | CMF072K2000JNEB.pdf |