| Manufacturer Part Number: | 106-M3-PR-5A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 5A 250VAC 48VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-M3-PR-5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-M3-PR-5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 106 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 5A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 48V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | - | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-M3-PR-5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-M3-PR-5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 106-M3-PR-5A is new and unused, you can buy 106-M3-PR-5A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-M3-PR-5A.
| VJ0805D910JXXAP | 91pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D910JXXAP.pdf | |
| SMAJ58AHE3/5A | TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA | SMAJ58AHE3/5A.pdf | |
| NT3225SA-13.000000MHZ | 13MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 3V 1.5mA | NT3225SA-13.000000MHZ.pdf | |
| PS9307AL2-AX | 600mA Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 6-SMD | PS9307AL2-AX.pdf | |
| MY4N-D2 DC48 (S) | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 48VDC Coil Socketable | MY4N-D2 DC48 (S).pdf | |
| GSM44DRYI | CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD | GSM44DRYI.pdf | |
| PHG.2B.314.CLLD72 | 14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PHG.2B.314.CLLD72.pdf | |
| BACC63CC22-12S6 | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | BACC63CC22-12S6.pdf | |
| CTVP00RW-25-24S-LC | CTV 24C 12#16 12#12 SKT RECP | CTVP00RW-25-24S-LC.pdf | |
| C48-13R22-32P10-106 | 26500 32C 26#20 6#12 PIN RECP | C48-13R22-32P10-106.pdf | |
| SHT-2173-M0-BMA-02 | DC-18GHZ TERM SHORT M BMA | SHT-2173-M0-BMA-02.pdf | |
| LP302204 | 4 Circuit 0.437" (11.10mm) Barrier Block Connector, Screws | LP302204.pdf | |
| OQ09328000J0G | 9 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | OQ09328000J0G.pdf | |
| 1032970000 | 14 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1032970000.pdf | |
| ESR10EZPJ306 | RES SMD 30M OHM 5% 0.4W 0805 | ESR10EZPJ306.pdf |