| Manufacturer Part Number: | 106-M3-P30-4A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 4A 250VAC 48VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-M3-P30-4A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-M3-P30-4A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 106 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 4A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 48V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | - | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-M3-P30-4A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-M3-P30-4A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 106-M3-P30-4A is new and unused, you can buy 106-M3-P30-4A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-M3-P30-4A.
| RCE5C1H822J1DBH03A | 8200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RCE5C1H822J1DBH03A.pdf | |
| C911U180JUNDCAWL20 | 18pF 400VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | C911U180JUNDCAWL20.pdf | |
| APGX001-20354-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER | APGX001-20354-1.pdf | |
| EBC18DCWI-S524 | CONN EDGECARD 36POS .100" | EBC18DCWI-S524.pdf | |
| FXO-HC738-25.0005 | 25.0005MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 35mA Enable/Disable | FXO-HC738-25.0005.pdf | |
| HM37-1007R19LF | 190nH Unshielded Inductor 42A 0.37 mOhm Radial | HM37-1007R19LF.pdf | |
| 8N4SV76FC-0110CDI8 | VCXO IC 25MHz 6-CLCC | 8N4SV76FC-0110CDI8.pdf | |
| MSP430F417IPMR | MSP430 MSP430x4xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 32KB (32K x 8 + 256B) FLASH 64-LQFP (10x10) | MSP430F417IPMR.pdf | |
| LTC3543EDCB#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 600mA 6-WFDFN Exposed Pad | LTC3543EDCB#TRPBF.pdf | |
| LTL-30EHJ | Green, Red 572nm Green, 625nm Red LED Indication - Discrete 2.1V Green, 2V Red Radial - 3 Leads | LTL-30EHJ.pdf | |
| VWRBT1-D12-S12-SMT-TR | DC/DC CONVERTER 12V 1W | VWRBT1-D12-S12-SMT-TR.pdf | |
| 5552209-1 | 14 Position Plug Connector Through Hole Solder | 5552209-1.pdf | |
| CRCW121024K0FKTA | RES SMD 24K OHM 1% 1/2W 1210 | CRCW121024K0FKTA.pdf | |
| CMF551K2000FEEK | RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF551K2000FEEK.pdf |