| Manufacturer Part Number: | 106-M2-P33-1A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 1A 250VAC 48VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-M2-P33-1A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-M2-P33-1A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | 106-M2, 2-5700-IG1 Nuts 01/Jun/2016 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 106 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 1A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 48V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-M2-P33-1A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-M2-P33-1A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 106-M2-P33-1A is new and unused, you can buy 106-M2-P33-1A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-M2-P33-1A.
| VJ0805D180KLCAP | 18pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D180KLCAP.pdf | |
| 591D227X0010V2T035 | 220µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 3017 (7644 Metric) 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm) | 591D227X0010V2T035.pdf | |
| DMG204B10R | TRANS NPN/PNP 20V/50V MINI6 | DMG204B10R.pdf | |
| BC557BU | TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 | BC557BU.pdf | |
| 4445-08K | 39nH Unshielded Toroidal Inductor 3A 20 mOhm Max Radial | 4445-08K.pdf | |
| 8N3Q001EG-1024CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 250MHz 10-CLCC | 8N3Q001EG-1024CDI.pdf | |
| MB90F022CPF-GS-9060 | IC MCU MICOM FLASH 100QFP | MB90F022CPF-GS-9060.pdf | |
| AA1206JR-07910RL | RES SMD 910 OHM 5% 1/4W 1206 | AA1206JR-07910RL.pdf | |
| ECC50MMAD | CONN EDGECARD 100POS .100" | ECC50MMAD.pdf | |
| AIBC0-36-15PC-B30-C14-025 | ACB 35C 35#16 (20-22) PIN REC | AIBC0-36-15PC-B30-C14-025.pdf | |
| D38999/26WH35PD | 100 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26WH35PD.pdf | |
| 890-80-032-20-001101 | 32 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 890-80-032-20-001101.pdf | |
| 92909-106HLF | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 92909-106HLF.pdf |