| Manufacturer Part Number: | 106-M2-P30-3.2A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 3.2A 250VAC 48VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-M2-P30-3.2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-M2-P30-3.2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | 106-M2, 2-5700-IG1 Nuts 01/Jun/2016 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 106 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 3.2A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 48V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-M2-P30-3.2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-M2-P30-3.2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 106-M2-P30-3.2A is new and unused, you can buy 106-M2-P30-3.2A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-M2-P30-3.2A.
| T86D686M016ESSL | 68µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 300 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T86D686M016ESSL.pdf | |
| 219-3-2600-561 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 219-3-2600-561.pdf | |
| SMBJ180E3/TR13 | TVS DIODE 180VWM SMBJ | SMBJ180E3/TR13.pdf | |
| VS-VSKD56/06 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 600V 30A Chassis Mount ADD-A-PAK (3) | VS-VSKD56/06.pdf | |
| IXFK30N50Q | MOSFET N-CH 500V 30A TO-264AA | IXFK30N50Q.pdf | |
| FAN9673QX | PFC IC Continuous Conduction (CCM) 18kHz ~ 40kHz, 55kHz ~ 75kHz 32-LQFP | FAN9673QX.pdf | |
| MOC8103 | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 1 Channel 6-DIP | MOC8103.pdf | |
| SFH610A-4X016 | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 1 Channel 4-DIP | SFH610A-4X016.pdf | |
| LDS-C332RI | Character LED Display Module Green 7-Segment 1 Character Common Cathode 2.2V 10mA 0.551" H x 0.295" W x 0.335" D (14.00mm x 7.50mm x 8.50mm) 10-DIP (0.200", 5.08mm) | LDS-C332RI.pdf | |
| RP20-483.3SFW/N-HC | CONV DC/DC 20W 18-75VIN 3.3VOUT | RP20-483.3SFW/N-HC.pdf | |
| RJSNEJF8908 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded | RJSNEJF8908.pdf | |
| T38047-07-0 | 7 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, | T38047-07-0.pdf | |
| 1991037 | 8 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 1991037.pdf | |
| CMF6010R000FKEB64 | RES 10 OHM 1W 1% AXIAL | CMF6010R000FKEB64.pdf |