| Manufacturer Part Number: | 106-681K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Inductor 410mA 600 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 410mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 600 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 42 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 160MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-681K is new and unused, you can buy 106-681K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-681K.
| 0451.125MRL | FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC | 0451.125MRL.pdf | |
| RF2906-000 | GDT 90V 20% 5KA THROUGH HOLE | RF2906-000.pdf | |
| 10104997-V0C-60DLF | XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK | 10104997-V0C-60DLF.pdf | |
| JANTX1N4620DUR-1 | Zener Diode 3.3V 500mW ±1% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N4620DUR-1.pdf | |
| 0925R-823H | 82µH Shielded Molded Inductor 59mA 13 Ohm Max Axial | 0925R-823H.pdf | |
| BU7244F-E2 | CMOS Amplifier 4 Circuit 14-SOP | BU7244F-E2.pdf | |
| VI-2N2-MW-S | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VI-2N2-MW-S.pdf | |
| CKRD2430PR | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) SSR with Integrated Heat Sink | CKRD2430PR.pdf | |
| 09452001560 | Modular Coupler Connector Jack, 8p8c (RJ45) To Jack, 8p8c (RJ45) Cat6 Shielded | 09452001560.pdf | |
| OQ22540103J0G | 22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | OQ22540103J0G.pdf | |
| M55342E06B14B3RT5 | RES SMD 14.3KOHM 0.1% 0.15W 0805 | M55342E06B14B3RT5.pdf | |
| RC14JB51R0 | RES 51 OHM 1/4W 5% AXIAL | RC14JB51R0.pdf |